Co uczyniliście jednemu z braci Moich najmniejszych…

„Wstań, który śpisz i powstań z martwych..”. Oto nadeszła godzina powstania ze snu. Obudź się silny duchem Narodzie… Trzeba podjąć nowy zryw solidarnego sprzeciwu wobec zła. Najpierw na kolanach przed Najświętszym Bogiem, w modlitwie osobistej, małżeńskiej i rodzinnej, w pokucie za tych, do których racje rozumowe nie trafiają. Następnie w konkretnym działaniu: pisząc protesty, domagając się od posłów i senatorów głosowania w obronie życia, naciskając na środki przekazu, manifestując wspólnie, obnażając całą prawdę zakamuflowaną w podstępnych obietnicach, organizując się w szlachetne stowarzyszenia i ruchy na rzecz rodziny, wywierając wprost nacisk na tych, którzy powinni nas i nasze poglądy reprezentować w parlamencie i samorządach. Nie wolno zaniedbać niczego, co obciążyłoby nas w sumieniu. Przed Bogiem, a także przed następnymi pokoleniami, zdamy sprawę z każdego słowa, myśli, uczynku i zaniedbania.

Chciałbym także skierować słowo duchowego pocieszenia do tych kobiet i mężczyzn, którzy mieli nieszczęście uczestniczyć w zabiciu poczętego dziecka. Niech nie zagłuszają sumienia krzykiem w gazetach, czy na mównicach, bo i tak publicznie budzą litość. Ale ona przecież nie uwalnia od wyrzutów sumienia, nie oczyszcza od wewnątrz. Grzech przebacza Bóg, a nie głosowanie, plebiscyt, czy fałszywe argumenty zepsutych sumień fałszerzy moralności, jakich pełno dziś na świecie. Grzechy nasze, choćby największe Chrystus poniósł na krzyż, On przebaczył Magdalenie (a miała niemało do przebaczenia), przebaczył Łotrowi na krzyżu (a był to przecież zbrodniarz), przebaczy i nam, jeśli wyciszymy się wewnętrznie, zmienimy styl życia i mówienia, jeśli naprawimy zło. Amerykański lekarz, doktor Natanson staje się dzisiaj niezwykłym świadkiem ku nawróceniu, to on rozkręcił propagandę za aborcją i w USA pozwolono na zabijanie poczętych dzieci, ale to on jest także autorem filmu dokumentalnego „Niemy krzyk”, który nawraca nawet największych naukowych „niedowiarków”, ukazując, że płód ludzki od pierwszych dni istnienia jest człowiekiem.

Drodzy Bracia i Siostry, wytrwajcie w modlitwie o łaskę nawrócenia narodów i świata, o łaskę odwagi słowa dla tych, którzy mówić powinni i odwagę czynów dla tych, którym nie wolno zaniedbać działania.

 

 

[Z: „Obrony życia poczętego domaga się uczciwość ludzka i wiara”. List pasterski Metropolity Przemyskiego z dnia 18 sierpnia 1996 r.]

2018-04-08T23:30:50+00:00 25 stycznia 2018|Varia|